45. Dębno Maraton

Projekt "Korona Maratonów Polskich 2018/2019" rozpoczęty w miescowości, w której rozegrany został pierwszy maraton w Polsce.

Dębno to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, około 150 km od Nowego Tomyśla. W środowisku biegaczy, miasto określa się mianem "Stolicy Polskiego Maratonu". Na udział w biegu zdecydował się tylko jeden z zawodników Pasji Sportu - Kamil, rozpoczynajac tym samym swój dwuletni marsz po Koronę Maratonów Polskich. Przy okazji miał okazję zweryfikować opinię starszych kolegów, którzy straszyli, że w Dębnie biegnie się bardzo trudno. Trudność tego biegu składa się z wielu czynników. Przede wszystkim wiosenna pora roku, która przynosi wysokie temperatury, piękne słońce, ale też wiatr, który na długich, prostych i odsłoniętych odcinkach dość mocno dawał w kość. Start maratnu zaplanowano na godzinę 11:00. Trasa składała się z dwóch małych i dwóch dużych pętli, w tym kilkuset metrowy odcinek kostki brukowej, który trzeba było pokonywać trzy krotnie. Na plus z całą pewnością można ocenić organizację biegu. Punkty regeneracyjne rozmieszczone co około 3 km, bardzo mocny doping kibiców, pasta party, duża liczba pryszniców, masaże po biegu. To pozwoliło naszemu biegaczowi pokonać królewski dystans w czasie 3 godzin i 39 minut i uplasować się na 402 miejscu OPEN. Tym samym poprawiając swój rekord życiowy o ponad 3 minuty. Z grona 2700 zapisanych, bieg ukończyło 2291 zawodników.